Spotkanie z prałatem Opus Dei w Polsce

Gościem kolejnego 324. spotkania Duszpasterstwa Ludzi Pracy '90 (DLP '90) w Legnicy był ks. dr Ignacy Soler, rezydujący w Polsce hiszpański kapłan prałatury personalnej Opus Dei.

   Miejscem spotkania 23 stycznia była franciszkańska parafia św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Rozpoczęło się ono Mszą św., sprawowaną w intencji zmarłego 7 grudnia 2019 r. śp. o. dr. Tadeusza Słotwińskiego OFM. Ojciec Tadeusz był specjalistą z zakresu teologii życia wewnętrznego, stąd też był jednym z częściej zapraszanych do duszpasterstwa wykładowców. Miał tutaj 25 wykładów.

Czytaj całość »»

 

O. Józef Szańca: Dziś mówi się o "innej narracji", obiektywna prawda staje się nieważna

Znany legnicki zakonnik wygłosił wykład "Prawo, prawda i dobroć" w ramach spotkania DLP ’90. W czwartek 5 lutego w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy, odbyło się kolejne spotkanie Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90. Tym razem gościem stowarzyszenia był o. Józef Szańca OFM Conv.

[image]Franciszkanin w trakcie prelekcji.          © Foto: Jakub ZakrawaczCzytaj całość »»

 

Prawo, prawda i dobroć

   Parę lat temu sąd w Australii skazał ojca, którego córka oskarżyła, że nie zgadzał się i nie umożliwił jej finansowo zamieszkania w osobnym domu z chłopakiem. Sędzia był pod ogromnym naporem mediów, modnych liberalnych nacisków. Wydał wyrok skazujący ojca i zobowiązał go do załatwienia mieszkania, domu córce i zapewnienia finansowego wsparcia dla niej i jej amanta. Ogłaszając wyrok sędzia miał łzy w oczach, jako że był normalnym człowiekiem, może i ojcem. Wszystko jednak wydawało się być zgodne z prawem.

Czytaj całość »»

 

Gdzie jest Piotr, tam jest Kościół

Świadectwo pamięci, emocji, wiary, apostolstwa, wierności Kościołowi, duchowości Opus Dei i Papieżowi. Tak, można by najkrócej opisać spotkanie z ks. dr. Ignacym Solerem.

[image]
© Joanna KielarCzytaj całość »»

 

Legnica. Hiszpan o papieżach

   W trakcie spotkania DLP '90 nie zabrakło pytań od publiczności, wśród której dostrzegliśmy znaną twarz.

   Spotkanie odbyło się w czwartek 23 stycznia w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Tym razem gościem był kapłan z Hiszpanii ks. dr Ignacy Soler, który wygłosił wykład pt. "Papieże mojego życia: św. Paweł VI, św. Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek".
Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w intencji zmarłego o. Tadeusza Słotwińskiego OFM, wielokrotnego mówcy DLP '90. W trakcie liturgii homilię wygłosił ks. Soler. Duchowny mówił o kapłaństwie nierozerwalnie związanym z potrzebną silnej wiary. Jako swoiste zadanie domowe polecił wiernym sięgnąć do fragmentu Ewangelii św. Jana (J 17,21) i uczynić z nich codzienną modlitwę.
Dalsza część spotkania odbyła się już nie w kościele, a w klasztorze franciszkanów. Wbrew tytułowi wykładu, duchowny nie rozpoczął swojej prelekcji od przedstawienia sylwetki papieża św. Pawła VI, ale od jego poprzednika św. Jana XXIII, którego nazwał "człowiekiem komunikacji". Ksiądz Ignacy przytoczył kilka anegdot związanych z jego osobą, a następnie starał się w kilku słowach podsumować pięcioletni pontyfikat. – Ten papież przeszedł do historii nie tylko jako ten, który miał ducha ekumenizmu, ale przede wszystkim jako papież, który zwołał Sobór Watykański II, co było wtedy wielką niespodzianką – mówił ks. Soler.

Czytaj całość »»

1 2 3 4 »

(c) 2006-2018 http://www.dlp90.pl