Konferencja historyczna
Dziewiątego kwietnia przypada 775. rocznica bitwy pod Legnicą. W 1241 r. na legnickich polach polskie rycerstwo stoczyło bitwę z armią mongolską. W bitwie poległ książę Henryk Pobożny, syn św. Jadwigi. Jednak walka w obronie wolności, wiary oraz chrześcijańskiej kultury Śląska i Polski zatrzymała pochód Tatarów na zachód Europy.
Czytaj całość »»
Biodra opasane prawdą
Konferencja. Dwie historyczne rocznice świętowano w Legnicy: chrzest Polski sprzed 1050 lat i późniejszą o trzy wieki symboliczną obronę tego samego chrztu przed tatarską nawałą ze Wschodu. Jej symbolem jest dziś piastowski książę.
Czytaj całość »»
Pobożny na ołtarze!
Naukowcy, duchowni, regionaliści i politycy mówili o randze bitwy sprzed 775 lat, w wyniku której książę piastowski na czele europejskiego rycerstwa obronił nasz kontynent przed najazdem mongolskim.
W spotkaniu, zorganizowanym przez Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy oraz Duszpasterstwo Ludzi Pracy '90, swoje referaty wygłosili dr Anna Sutowicz, bp Włodzimierz Juszczak, prof. Romuald Szeremietiew oraz ks. prof. Stanisław Araszczuk.
Czytaj całość »»
Peru: niebo i piekło
Monika Rogozińska, podróżniczka i dziennikarka, była gościem Duszpasterstwa Ludzi Pracy '90 oraz Liceum Franciszkańskiego w Legnicy. W obu miejscach opowiadała o urokach i cieniach życia w Peru.
- Wysoko w górach Świetlisty Szlak nadal działa. Oprócz komunistycznej ideologii, sprzedają najbiedniejszym narkotyki - mówiła prelegentka. Peru to kraj, w którym lewicowa partyzantka zamordowała franciszkanów Zbigniewa i Michała.
Czytaj całość »»
Piekło i niebo – Polacy w Andach
Kojarzona jestem z górami. Tymczasem to, co uwielbiam robić od lat, obok promowania Polski i dokonań rodaków, to wędrowanie szlakiem Sacrum i Piękna: po Polsce i świecie. Najpiękniejsze bowiem budowle, najwspanialszą sztukę, człowiek wzniósł i stworzył dla Boga.
Czytaj całość »»
« 1 26 27 28 29 30 31 32 »